Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: powołanie jakie znamy w Jezusie, to powołanie do miłości | śluby wieczyste br. Ozeasza od Zwiastowania

„Dziś Pan wyciągną Cię z tłumu na środek i odbywa się szczególny dialog miedzy Tobą a Panem Jezusem”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w swojej homilii wygłoszonej podczas ślubów wieczystych br. Ozeasza od Zwiastowania ze wspólnoty Sług Ducha Św. Pocieszyciela.

W ostatnią niedzielę czerwca Metropolita Łódzki przewodniczył Mszy Św. w Swolszewicach Małej gdzie miały miejsce śluby wieczyste br. Ozeasza od Zwiastowania ze wspólnoty Sług Ducha Św. Pocieszyciela.

W swojej homilii Metropolita Łódzki podkreślił, że w spotkaniu z Panem , które przebiega tak jak spotkanie Jezusa z kobietą, która choruje na upływ krwi, to Pan Jezus objawia nam naszą  godność Bożego syna. „Największa godność jaką człowiek w sobie nosi, to jest godność Bożego dziecka i to że każdy w sobie nosi obraz jedynego Bożego Syna. To jest godność, której nikt nam nie musi przyznawać i nikt nam jej nie może zabrać”- podkreślał Abp Ryś.

Dalej duchowny zauważył w swoich rozważaniach, że powołanie w Jezusie jakie znamy, to powołanie do miłości. „Wszystko inne jest formą. Ślubowana czystość jest formą miłości, ślubowane ubóstwo jest formą miłości, ślubowane posłuszeństwo jest formą miłości, a jeżeli nie jest formą miłości to jest nic nie warte. Kiedy wiem, że moje ubóstwo uzdalnia mnie do tego, abym kochał, to wtedy wiem, że jest łaską”- mówił Metropolita Łódzki.

Na zakończeni Ksiądz Arcybiskup mówił, że kiedy powstawało w Kościele życie zakonne to nie po to, aby utworzyć nową kastę doskonałych, oddzielonych od reszty świata, ale powstawało po to, aby zobaczyć co to znaczy radykalne chrześcijaństwo.

Po homilii nastąpił obrzęd ślubów wieczystych br. Ozeasza od Zwiastowania. Obrzęd rozpoczął się od zapalenia świecy od paschału, a następnie miał miejsce dialog Księdza Arcybiskupa z br. Ozeaszem. Następnie cała wspólnota wyśpiewała Litanię Błagalną do Wszystkich Świętych, po której brat Ozeasz złożył profesję przed Przełożonym Wspólnoty. Ostatnim elementem obrzędu było błogosławieństwo i przekazanie płaszcza prorockiego.

Więcej o wspólnocie Sług Ducha Św. Pocieszyciela można przeczytać TUTAJ.