Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 500
Abp Ryś: oddajcie Bogu to, co należy do Boga, czyli oddajcie siebie!

O fałszywej sytuacji w Ewangelii i noszeniu w sobie obrazu Boga mówił metropolita łódzki podczas porannej Eucharystii.

1 czerwca ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił o dzisiejszej Ewangelii, która opisuje okoliczność od samego początku fałszywą. Fałsz został ukryty w sojuszu, który zawarli Faryzeusze i Herodianie. Porozumienie to było bardzo nietypowe, ponieważ Faryzeusze byli stronnictwem wyłącznie religijnym, a Herodianie to ugrupowanie polityczne, niemające nic wspólnego z religią.

Następnie ksiądz arcybiskup tłumaczył słowa Jezusa.- Kiedy Jezus mówi: oddajcie Bogu to, co należy do Boga, to właśnie mówi: oddajcie ten świat religii, który wciągnęliście w zwariowany i kłamliwy sojusz z polityką. Oddajcie go Bogu, nie czyńcie go przedmiotem manipulacji politycznej - podkreślał metropolita łódzki.

Ważne jest, abyśmy poza obrazem Cezara, dostrzegli obraz Pana Boga. - Obrazem Boga są oni. Każdy człowiek stworzony jest na obraz i podobieństwo Boga. Nosi obraz Boga w sobie. Jest obrazem Boga. Oddajcie Bogu to, co należy do Boga, czyli oddajcie siebie. Należycie do Boga, bo nosicie w sobie Jego obraz - podsumował duszpasterz.

Na zakończenie ksiądz arcybiskup podkreślił, że dzisiejsze Słowo to wezwanie do nawrócenia z postawy obłudy.