Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 689
Abp Grzegorz Ryś: odrzucanie Zmartwychwstania jest wielkim błędem!
Udostępnij

O stworzeniu człowieka do życia i perspektywie życia wiecznego mówił metropolita łódzki podczas porannej Eucharystii.

2 czerwca ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii odniósł się do dzisiejszej Ewangelii, która zakończona jest stwierdzeniem: jesteście w wielkim błędzie. - Odrzucanie zmartwychwstania jest wielkim błędem. Najpierw w odniesieniu do Boga. Jezus mówi, że Bóg nie jest Bogiem umarłych, ale żywych. Pan Bóg stworzył człowieka do życia, nie ku śmierci, i to do życia, które jest nieskończone i jest życiem w komunii, jedności z Bogiem. Bóg jest Panem życia - tłumaczył duszpasterz.

Jak mówił ksiądz arcybiskup, człowiek przez grzech odszedł od życia, został wydany śmierci. Jednak Jezus umarł i zmartwychwstał, abyśmy mogli z powrotem wejść w perspektywę życia wiecznego już poprzez chrzest.

Dialog w dzisiejszym Słowie może przypominać rodzaj przepytywania Jezusa. Rozmowa zaczyna się od tego, że Jezus pokazuje, że nie znamy słowa i jego mocy. - Wiara to nie jest obszar stawiania sobie łamigłówek biblijnych i swego rodzaju żartów. Wiara polega na tym, że czytam to Słowo, rozpoznając jego sens i poddając się jego mocy - zakończył metropolita łódzki.

Jutro Msza Święta będzie transmitowana o 9.30 z Archikatedry Łódzkiej. Msza Święta, po której nastąpi procesja do czterech ołtarzy, będzie sprawowana przy Kościele Matki Bożej Zwycięskiej o godzinie 11.00. Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś prosi o zachowanie wszelkich przepisów sanitarnych.

Udostępnij