Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 325
Abp Ryś: stajemy się podobni do tego, z którym jesteśmy w relacji!

- Komunia z Bogiem – przemienia tego, który jej doświadcza. Ona owocuje upodobnieniem. Stajemy się podobni do tego, z którym jesteśmy w relacji! – zauważył abp Grzegorz Ryś.

O poznaniu Boga, który jest Ojcem i rozmowie Pana Jezusa z Apostołem Filipem mówił podczas porannej Eucharystii celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita łódzki zwrócił uwagę na słowa Jezusa, który - mówi o ludzkim życiu jako o drodze! To jest pewnie jeden z najczęstszych obrazów ludzkiego życia, ale kiedy poważnie przyjrzymy się temu obrazowi – to pojawia się pytanie – dokąd prowadzi ta droga? Ta droga prowadzi nie tyle do jakiegoś miejsca ale do kogoś – do Ojca. – zauważył kaznodzieja.

- Idziemy ciągle ku Bogu, który jest osobowy – Bogu, który jest Ojcem. Człowiekowi nie wystarczy wiedzieć, że Bóg istnieje! Wiedzieć, że ten Bóg, który jest samym istnieniem, jest również Ojcem – to może człowiekowi wystarczyć. To może człowieka uspokoić – by serce człowieka odpoczęło! – podkreślił hierarcha.

- Całe nasze życie idziemy do pełnej relacji i spotkania z Ojcem. – tłumaczył duchowny. - Idziemy ciągle do tej relacji w której możemy doświadczać tego, o czym mówi Jezus do Filipa: chcesz widzieć Ojca – popatrz na mnie. Komunia z Bogiem – przemienia tego, który jej doświadcza. Ona owocuje upodobnieniem. Stajemy się podobni do tego, z którym jesteśmy w relacji! – zakończył.