Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 243
Abp Ryś: Najważniejsze powołanie jakie otrzymujemy, to powołanie na ucznia Jezusa

„Najważniejsze powołanie jakie otrzymujemy, to powołanie na ucznia Jezusa”- mówił podczas porannej Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Msza Św. była sprawowana w kaplicy domu biskupiego.

„W dzisiejszym dialogu Jezusa z Szymonem niewątpliwie najważniejsze zdanie to jest: pójdź za mną. Jezus powtarza słowo skierowane do Szymona skierowane 3 lata wcześniej, kiedy po raz pierwszy wzywał go na swojego ucznia. To wciąż to samo powołanie, powołanie na ucznia. Najważniejsze powołanie jakie otrzymujemy, to powołanie na ucznia Jezusa”- mówił w swoich rozważaniach do Słowa Bożego Metropolita Łódzki.

Dalej Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę na to, że słowa Jezusa skierowane do Piotra: czy miłujesz mnie więcej niż ci, wymaga od Piotra wielkiej pokory. „To nie jest tak, że Jezus urządza konkurs na tego, kto bardziej Go kocha, tylko przypomina Szymonowi co mówił na ostatniej wieczerzy.”

Metropolita Łódzki zwrócił na koniec uwagę również na to, że jeżeli mam doświadczenie zmartwychwstałego Pana, to mogę być Jego uczniem i mogę iść z nim i być w relacji z Nim w miłości przy całej świadomości swojego grzechu.

Przed błogosławieństwem Ksiądz Arcybiskup zaprosił na jutrzejszą transmisję święceń diakonatu, która będzie o godzinie 10.00 ( nie będzie transmisji Mszy Św. o godzinie 7:30)