Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 391
Abp Ryś: Jezus dziś mówi: kocham was, wybrałem was, wytrwajcie!

„Jezus mówi kocham was. Dalej mówi: wybrałem was, a dopiero później jest: miłujcie się wzajemnie. Najpierw jest dar, a później jest zadanie”- mówił podczas porannej Mszy Św. sprawowanej w VI Niedzielę Wielkanocną Metropolita Łódzki. Eucharystia była sprawowana w domowej kaplicy domu biskupiego.

Rozważając dzisiejsze Słowo Boże Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zauważył, że w dzisiejszej Ewangelii pada nie jedno, ale dwa przykazanie. „Owszem pada przykazanie abyśmy się wzajemnie miłowali, ale wcześniej pada inne przykazanie: trwajcie w miłości mojej. Najpierw Jezus mówi, abyśmy trwali w Jego miłości, a później wzajemnie się miłowali.”

Dalej duchowny mówił, że to pierwsze przykazanie uświadamia nam rzeczywistość obdarowania. „Jezus mówi kocham was. Dalej mówi: wybrałem was, a dopiero później jest: miłujcie się wzajemnie. Najpierw jest dar, a później jest zadanie”- podkreślił kaznodzieja.

Metropolita Łódzki mówił także, że próbą trwania w miłości Jezusa jest przykazanie. Bóg dając nam przykazanie zapewnia, że to nie kłóci się z darem miłości. „To napięcie między doświadczaniem miłości, a przykazaniem, które otrzymujemy, to napięcie Pan Jezus rozwiązuje ukazując do czego przykazania się sprowadzają. Przykazania sprowadzają się do miłości.”

Na zakończenie homilii Ksiądz Arcybiskup dodał, że ktoś kto odważy się kochać to w ten sposób poznaje Boga.