Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 159
Abp Ryś: Bóg nie ma innego narzędzia do oczyszczania jak Jego Słowo

O słowie, które ma moc leczenia sporów i jest narzędziem do oczyszczania człowieka mówił metropolita łódzki podczas porannej Eucharystii.

5 maja ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił o zaskakującym zakończeniu dzisiejszego pierwszego czytania. Tłumacząc je z języka greckiego, rozumiemy, że musimy zobaczyć słowo. Obecnym problemem jest to, że zamiast patrzeć, zauważać, najpierw wydajemy sądy albo podejmujemy działania.

- Pierwszym wyzwaniem jest popatrzeć na to, co się dzieje oczami wiary. Jeśli patrzę oczami wiary, to wtedy nie tyle analizuję swoje własne poglądy, co próbuje zobaczyć w jaki sposób działa Pan Bóg. Zobaczenie działania Bożego ustawia sprawę inaczej. Wynika to z tego, że nie osądzamy i nie działamy, dokąd nie zobaczymy naprawdę - tłumaczył duszpasterz.

Metropolita łódzki podkreślał też, że istotne jest przyjrzenie się swojemu wzrokowi. Musimy zauważyć, czy nie patrzymy na sprawy z własnego punktu widzenia, z powodu własnych przywiązań. Taki sposób przesłania nam wiele aspektów i nie widzimy wtedy tak, jak Pan Bóg.

- Przyjrzeć się swojemu wzrokowi i zobaczyć, czy to jak postrzegam, jest postrzeganiem po Bożemu. Dopiero potem trzeba podejmować stosowne oceny i działania - mówił ksiądz arcybiskup. Na koniec odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii, ksiądz arcybiskup podkreślał, że słowo Pana jest narzędziem oczyszczenia. Poddając się temu słowu, zostaniemy uwolnieni.

Przed błogosławieństwem metropolita łódzki zaapelował o pomoc w remoncie Schroniska dla bezdomnych mężczyzn przy ul Szczytowej 11 w Łodzi prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Łódzkie. Dary serca można przesyłać na konto Towarzystwa z dopiskiem - na remont schroniska przy ul. Szczytowej.

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Łódzkie

Bank PKO S.A.

54 1240 3031 1111 0000 3426 7336

Schronisko przy ul. Szczytowej