Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 196
Abp Grzegorz Ryś - ekumeniczne rekolekcje dla małżeństw mieszanych wyznaniowo - wywiad

- W niektórych częściach Polski małżeństwa mieszane od zawsze były poważną rzeczywistością, ale dziś z takimi małżeństwami można się spotkać wszędzie, wiec tym ważniejsza jest wspólna przed Panem Bogiem modlitwa i refleksja – tłumaczy abp Grzegorz Ryś.

O tym, czym będą pierwsze ekumeniczne rekolekcje dla małżeństw mieszanych wyznaniowo, rozumieniu Sakramentu Małżeństwa w Kościołach Chrześcijańskich, oraz o tym, jak pielęgnować wiarę w małżeństwie międzywyznaniowym opowiada w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej  - abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki.

Jak zauważa metropolita łódzki, „każdy z nas potrzebuje rekolekcji”. – Bywa tak, że kiedy powstają rodziny, kiedy tworzą się małżeństwa międzywyznaniowe jest dużo zachodu. Każdy Kościół ma swoje regulacje i przepisy, przez które młodzi ludzie muszą przejść, a czasem przebrnąć – muszą się zmierzyć z większym lub mniejszym oporem swoich własnych rodzin, czy środowisk, a kiedy już się uda przez nie przejść, to zaczyna się życie. Podczas, gdy my jako Kościół, zostawiamy tych ludzi z ich specyficzną drogą chrześcijańską i małżeńską. Każde małżeństwo – rodzina potrzebuje stałej formacji, my chcemy im w tym pomóc – dodaje abp Ryś.