Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: zadaniem uczniów jest nauczać o Chrystusie

O misji pierwszego Kościoła i uczeniu się Jezusa mówił metropolita łódzki podczas porannej Eucharystii.

16 kwietnia ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił, że Dzieje Apostolskie podają nam misję pierwszego Kościoła, którą jest nauka i głoszenie Chrystusa jako Dobrej Nowiny. Tak więc ważnym zaleceniem dla nas jest to, aby nieustannie uczyć się Jezusa Chrystusa.

- Nauczyć się kogoś oznacza zupełnie coś innego niż nauczyć się o kimś. Jeśli się kogoś nauczysz, to oznacza, że wchodzisz z tą osobą w Komunię - podkreślał ksiądz arcybiskup

Metropolita łódzki zwrócił uwagę, że chrześcijaństwo polega właśnie na tej nauce. Kiedy uczymy się Jego, mamy wszystko.

Na koniec podkreślał, że apostołowie wszędzie i każdej porze mówili o Chrystusie, ponieważ był On dla nich tak ważny, że nie potrafili mówić o kimś innym.