Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: Sprawcą rozwoju Kościoła jest Słowo Boże

O budowaniu Kościoła przez słowo i ludziach pełnych Ducha Świętego mówił metropolita łódzki w porannej Eucharystii.

17 kwietnia ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii odniósł się do dzisiejszej Liturgii Słowa, w której poznajemy sposób budowania Kościoła. Kościół rozwija się dzięki Słowu Boga, któremu okazuje posłuszeństwo.

W pierwszym czytaniu zauważamy, że apostołowie po wielu trudnościach dochodzą do wniosku, że ich najważniejszym zadaniem, któremu muszą się poddać, jest posługa słowa zlecona od Pana. Metropolita łódzki podkreślał, że posłudze mogą oddać się tylko ludzie pełni Ducha Świętego. Słowo Boże buduje Kościół, gdy jego posługujący są wypełnieni Duchem Bożym.

Na koniec ksiądz arcybiskup zwrócił się do prezbiterów, aby wsłuchali się w dzisiejsze słowa Boga, który mówi, że Kościół potrzebuje ludzi modlących się i posługujących słowu.