Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 603
Abp Ryś o Bogu, który działa
Udostępnij

Dzisiejsze Słowo Boże mówi nam o Bogu, który działa. „To jest takie widzenie Boga, które otwiera przed nami wiara. Ona ogłasza nam, nie tylko, że Bóg istnieje, ale także, że Bóg jest czynny i że ma dla człowieka bardzo konkretną ofertę i jest to oferta życia”- mówił Ksiądz Arcybiskup, który sprawował Mszę Św. w domowej kaplicy w II czwartek Wielkanocny.

Dalej duchowny podkreślił, że Boże działanie objawia się w tym, że Bóg posyła swojego Syna, który przez nas zabity, zostaje przez Boga wywyższony. „Ta śmierć i wywyższenie Bożego Syna może zaowocować w naszym życiu nawróceniem i odpuszczeniem grzechów. Aby mogło się to wszystko stać to Bóg posyła nam Ducha Św. To On ostatecznie uznaje w nas Jezusa jako Pana i to Duch jest dany na odpuszczenie grzechów. To jest działanie Boga: daje Syna i razem z Synem posyła Ducha. To wszystko jest po to, abyśmy uznając w Synu Pana i Zbawiciela doznali nawrócenie i odpuszczenia grzechów”- mówił Abp Ryś.

Metropolita Łódzki zwrócił uwagę na to, że my dziś jesteśmy skonfrontowani z Bożym działaniem. „Możemy ten dar Boga przyjąć, albo odrzucić, ale wiara w tym miejscu ostatecznie się rozstrzyga.  Czy potrafimy przyjąć Jezusa Chrystusa jako Pana w samym środku tej ostatecznej obietnicy jaką jest obietnica Ducha Św., w naszym życiu, który nawraca nas i oczyszcza z grzechu?”- pytał kaznodzieja.

„Okres Wielkanocny prowadzi nas do zesłania Ducha Św. On jest pot, abyśmy w życiu podejmowali najlepsze decyzje i abyśmy dotykali tego, co jest istotą wiary. Dziś jest bardzo dużo mówienia o Kościele, o chrześcijaństwie. Natomiast chrześcijaństwo jest wyborem Jezusa w Duchu Św. i to takim wyborem który mnie nawraca i oczyszcza z grzechu”- dodał Ksiądz Arcybiskup.

Udostępnij