Autor: Fr. Stanisław Ziemiński
Szkoła Duchowości Franciszkańskiej

Przy Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych w Łodzi, ul. Krasickiego 2a, swoją działalność rozpoczęła Szkoła Duchowości Franciszkańskiej. Powstała ona dzięki staraniom przełożonej s. Elżbietą Uram oraz sióstr i braci z FZŚ Regionu Łódzkiego. Program wykładów realizowany jest we współpracy z Instytutem Studiów Franciszkańskich w Krakowie. Uroczystość otwarcia szkoły rozpoczęła się liturgią Mszy św., którą w obecności wspólnoty kapłańskiej sprawował o. Mirosław Bartos - Wikariusz Warszawskiej Prowincji oo. Franciszkanów. O. Piotr Kleszcz - proboszcz parafii Matki Boskiej Anielskiej, wyraził nadzieję, że działalność szkoły przyczyni się do jeszcze większego upowszechnienia duchowości św. Franciszka, która bardzo wielu ludzi doprowadziła do świętości. Po liturgii, uczestnicy wysłuchali wykładu inaugurującego: Źródła. Zarys historii franciszkanizmu - teksty źródłowe - literatura, który wygłosił o. dr Andrzej Zając.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Szkoły Duchowości Franciszkańskiej zapraszamy do kontaktu z o. Stanisławem Ziemińskim. Najbliższe spotkanie formacyjne odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w Kościele MB Anielskiej w Łodzi, ul Rzgowska 41a. Pokój i Dobro!