Autor: RADIO ŁODŹ
Nagroda Sternika Łodzi dla arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia

Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś odebrał honorową nagrodę podczas uroczystej gali Łodzianina Roku 2020. To statuetka Sternika Łodzi.

Wyróżnienie przyznano w roku 100-lecia Diecezji Łódzkiej, a nagrodę wręczył prezes i redaktor naczelny Radia Łódź. - Z tym większą przyjemnością chciałbym pogratulować tytułu Sternika Łodzi. Sternika w zrozumieniu dusz i celów osiąganych przez nasza archidiecezję - mówił Dariusz Szewczyk.

Odbierając statuetkę arcybiskup Grzegorz Ryś podkreślał swoją relację z łódzkim Kościołem i z samym miastem. - Ja mogę powiedzieć, że przez te 4 lata ten Kościół buduje mnie. I to miasto i to społeczeństwo, mam nadzieję, też mnie buduje w taki sposób, który rzeczywiście mnie rozwija. Bardzo jestem wdzięczny Panu Bogu, który w jakiś wyrokach dla mnie niespodziewanych skierował mnie do Łodzi i, mam nadzieję, tu mnie potrzyma.