Autor: Julia Saganiak
Wyświetleń: 667
Łódzka Ekumeniczna Droga Krzyżowa

W piątek 26 marca o godz. 19.00 w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza w Łodzi odbyła się Ekumeniczna Droga Krzyżowa, w której udział wzięli przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich z Łodzi.

Przychodzimy wszyscy z różnych Kościołów, aby stanąć pod krzyżem Jezusa, by zrozumieć drogę Zbawiciela, którą musiał przejść, aby nas uratować - rozpoczął gospodarz miejsca ks. Michał Makula.

Rozważania przygotowali duchowni Kościoła rzymskokatolickiego, ewangelicko-augsburskiego, ewangelicko-reformowanego, polsko-katolickiego, starokatolickiego mariawitów. Poruszyli w nich tematy prawdy, miłości, cierpienia oraz grzechu. Podkreślali, że  to my kładziemy krzyż na ramiona Jezusa. Przybijamy Go do krzyża grzechami i zdradzamy. Bóg jednak wysłał swojego Syna, aby zgładził każdy nasz grzech. Prawdą jest, że w naszej codzienności, na trudnej drodze życia Jezus przychodzi, aby nam pomóc. On niesie nasz krzyż. Dlatego każdego dnia powinniśmy Go naśladować. Po każdym upadku wstawać, widzieć potrzebujących i nieść im pomoc, nie zatrzymywać się, ale podążać jak Jezus Chrystus. Historia zbawienia wcale nie ma zakończenia w grobie, ponieważ Jezus Chrystus ostatecznie zwycięża.

Ekumeniczna Droga Krzyżowa zakończyła się błogosławieństwem udzielonym przez Biskupów.

Galeria zdjęć