Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 732
Abp Ryś: to jest Ewangelia o miłości Jezusa, a nie o naszych zdradach!
Udostępnij

„Pan Jezus umiłował nas tak, że kocha nas w obliczu naszej zdrady i naszego tchórzostwa”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas porannej Eucharystii sprawowanej w domowej kaplicy w Wielki Wtorek.

W rozważaniach do Ewangelii Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę na to, że św. Jan nigdy nie opowiada, ale wyjaśnia i dlatego jest nazwany teologiem. „Tekst który dziś słuchaliśmy w Ewangelii nie jest tekstem o grzechu uczniów, ale jest o miłości Jezusa. Przykazuję wam abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem”- powiedział duchowny.

Metropolita łódzki podkreślił, że to słowo o wzajemnym miłowaniu jest umieszczony pomiędzy zdradą Judasza, a zaparciem się Piotra. „To jest moje przykazanie, abyście się miłowali jak Ja was umiłowałem. A jak nas umiłował? Umiłował nas tak, że kocha nas w obliczu naszej zdrady i naszego tchórzostwa. To jest tekst o tym jaka jest miłość Jezusa, a nie jakie są nasze zdrady.”

Na zakończenie homilii Ksiądz Arcybiskup zachęcił, abyśmy dziś pomodlili się tym fragmentem Pisma Świętego dziękując Panu Jezusowi za Jego miłość względem nas.

Udostępnij