Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 600
Abp Ryś: świadectwo ludzi paschalnych pozwoli na to, że inni nie odejdą z Kościoła!
Udostępnij

„Co może sprawić, aby ludzie zaczęli przychodzić, a nie odchodzić od Kościoła? Może to sprawić świadectwo ludzi, którzy są ludźmi paschalnymi, czyli tych którzy powstali ze śmierci”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy św. sprawowanej w domowej kaplicy w Wielki Poniedziałek.

W rozważaniach do Słowa Bożego Ksiądz Arcybiskup mówił, że w dzisiejszej Ewangelii mamy kompletny obraz Kościoła z ważnymi wymiarami jego działania, ale też jaki ma być. „W domu w Betanii są pokazane wszystkie trzy istotne funkcje Kościoła. Jest Diakonia- Marta posługiwała. Rzeczywistość Diakonii jest bardzo ważna w Kościele. Jest też przedstawiona misja, którą moglibyśmy nazwa Liturgia, którą czyni Maria. Jest także Martyria- świadectwo i to jest misja Łazarza.

Dalej duchowny zwrócił uwagę na to, że Kościół staje się pociągający dzięki świadectwu. „Świadectwo jest nazwane początkiem ewangelizacji. Świadectwo Łazarza to świadectwo wskrzeszonego z martwych człowieka. To jest świadectwo niesłychanie potrzebne dzisiaj. Co może sprawić, aby ludzie zaczęli przychodzić, a nie odchodzić od Kościoła? Może to sprawić świadectwo ludzi, którzy są ludźmi paschalnymi, czyli tych którzy powstali ze śmierci”- mówił kaznodzieja.

Metropolita Łódzki podkreślał także, że potrzeba nam dziś świadectw ludzi nawróconych, tych którzy zostawili za sobą tę śmierć jaką jest grzech i dali się wskrzesić Chrystusowi. „Tacy ludzie są czytelnym świadkiem tego zwycięstwa nad złem, nad grzechem, który zabija”- podkreślał Ksiądz Arcybiskup.

Udostępnij