Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 313
Abp Ryś: słowo, które Jezus nam daje na drogę zstępowania jest zawsze słowem miłości

„Słowo, które Jezus nam daje na drogę zstępowania jest zawsze słowem miłości, miłosierdzia i uzdrowienia. Kiedy jesteśmy na samym dnia to On nas podnosi dając wiarę, nie tylko nam, ale i wszystkim naszym bliskim. Wiara ta rozlewa się na cały nasz dom”- mówił podczas swojej homilii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki sprawował Eucharystię w domowej kaplicy w IV poniedziałek Wielkiego Postu. We Mszy Św. uczestniczyli także klerycy z Seminarium Redemptoris Mater wraz z ks. Michałem Jaworskim- rektorem, a także ks. Januszem Świecą- ojcem duchownym.

 

W rozważaniach do Słowa Bożego Ksiądz Arcybiskup mówił, że dzisiejsza Ewangelia pokazuje nie tylko to w jaki sposób Jezus uzdrawia, ale też w jaki sposób obdarza wiarą. „Człowiek z dzisiejszej Ewangelii otrzymał nie tylko łaskę uzdrowienia syna, ale także łaskę wiary dla siebie i dla swojego domu.”

Dalej duchowny zwrócił uwagę na drogę jaką musiał przebyć mężczyzna, który otrzymał od Jezusa słowo. „Potrzeba czasu przeżytego ze słowem. To słowo pracując w nim coraz bardziej objaśnia fakty z jego życia. Kiedy ten mężczyzna widzi jak to słowo dotyka jego życia i ma moc uzdrawiającą, wtedy przyjmuje wiarę”- mówił Abp Ryś.