Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: przebaczenie jest naszą wewnętrzną powinnością

9 marca ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś celebrował Mszę Świętą w kaplicy domu biskupiego. Podczas homilii mówił o przebaczeniu z serca oraz o Bogu, który wybacza z najgłębszego wnętrza.

Z dzisiejszej Ewangelii dowiadujemy się, w jaki sposób mamy przebaczyć. Bóg pragnie powiedzieć nam, że przebaczenie powinno zaczynać się od poruszenia serca i przejawiać poprzez postawę miłosierdzia.

- Przebaczenie nie jest obowiązkiem narzuconym na nas z zewnątrz. Jest ono naszą wewnętrzną powinnością, wewnętrznym imperatywem. - mówił metropolita łódzki

Ksiądz arcybiskup tłumaczył, że prawdziwe przebaczenie powinniśmy uważać za naszą powinność, wewnętrzny nakaz. Nie przyjmując takiej postawy, potwierdzamy, że nie zdajemy sobie sprawy, ile razy nam przebaczono.