Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 457
Abp Ryś: jedyną władzę, jaką Bóg może mieć nad człowiekiem, to jest władza miłości!
Udostępnij

- Miłość nakazuje nam ktoś, kto nas ukochał do samej śmierci. Nasza miłość, która jest posłuszeństwem do Niego, jest odpowiedzią na Jego szaloną Miłość do nas! To jest fundament, na którym można budować wszystko inne w konkretach. – tłumaczył abp Grzegorz Ryś.

O akceptacji istnienia Boga, która wyraża się w słuchaniu Go i o „szalonej” miłości Boga aż po krzyż mówił podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupów łódzkich metropolita łódzki – arcybiskup Grzegorz Ryś.

Zwrócił uwagę na to, że - wiara nie jest tylko akceptacją istnienia Boga, ale jest akceptacją Jego władzy nade mną, jego Królowania nade mną. Dlatego pierwsze przykazanie zaczyna się od „słuchaj!”. Uznaję władzę Boga nade sobą, wtedy, kiedy Go słucham w obu wymiarach: słyszę i jestem posłuszny! Nie chodzi o przekonanie, że Bóg istnieje, ale o przyjęcie Jego władzy nad sobą! – dodał kaznodzieja.

- Akceptacja władzy Boga nie polega na składaniu ofiar, ale na miłości. Rozumienie królowania w Izraelu było proste, ktoś jest nad tobą królem – bo mu składasz ofiary! Jedyną władzę, jaką Bóg może mieć nad człowiekiem, to jest władza miłości! To jest nasze powszechne doświadczenie. Władzę nade mną ma ten - kogo kocham! – zauważył hierarcha.

Cytując Ojca Świętego Benedykta XVI łódzki pasterz powiedział - dzięki Jezusowi przykazanie Miłości nie jest tylko nakazem, tylko jest zaproszeniem do wzajemności. Miłość nie jest tylko wyplenieniem przykazania. Miłość jest wzajemnością! – zakończył.

Dziś popołudniu o godz. 15:00 odbędzie się transmisja nabożeństwa Drogi Krzyżowej z kaplicy księdza arcybiskupa. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz na stronie www. archidiecezja.lodz.pl

Udostępnij