Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1167
Abp Ryś do księży: wzrost wymaga straty, nie bój się stracić, by zyskać Życie!
Udostępnij

W dniach 15 - 17 marca br. ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś zaprosił do łódzkiej bazyliki archikatedralnej kapłanów Archidiecezji Łódzkiej na wielkopostny dzień skupienia.  Podczas wieczornego spotkania duchowni wysłuchali konferencji metropolity łódzkiego oraz wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo duchownych jak i wiernych, którym posługują - z uwagi na trwającą pandemię Covid19 - księża diecezjalni i zakonni zostali zaproszeni w trzech kolejnych dniach wg następującego porządku:

  • 15 marca: księża ze wszystkich dekanatów łódzkich;
  • 16 marca: z dekanatów: poddębickiego, ozorkowskiego, aleksandrowskiego, zgierskiego, strykowskiego, brzezińskiego, konstantynowskiego i koluszkowskiego;
  • 17 marca: z dekanatów: łaskiego, pabianickiego, tuszyńskiego, wolborskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, sulejowskiego, bełchatowskiego, zelowskiego, widawskiego i szczercowskiego.

Wszyscy uczestnicy zostali zobowiązani, by w czasie spotkania przestrzegać wytycznych sanitarnych związanych z czasem pandemii.

Z uwagi na to, że nie wszystkim duchownym – z różnych przyczyn - udało się uczestniczyć w wielkopostnym dniu skupienia dla księży, poniżej publikujemy konferencję księdza arcybiskupa wygłoszoną w środę 17 marca br. w łódzkiej katedrze.

Udostępnij
Galeria zdjęć