Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 395
Abp Ryś: ci, którzy przewodzą ludowi Boga, wyceniają Boga książęcą ceną niewolnika!

- Ci, którzy przewodzą ludowi Boga wyceniają Boga – Jego zaangażowanie, Jego działanie, to że posłał proroka, że posłał swojego Syna – wyceniają Boga książęcą ceną niewolnika. Tyle jest warte działanie Boga. – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej celebrowanej w prywatnej kaplicy domu biskupów łódzkich w ostatnim dniu tegorocznego Wielkiego Postu.

Łódzki pasterz odnosząc się do dzisiejszej liturgii słowa zwrócił uwagę na to, że -  z naszej strony każdego rana musi być dyspozycja do tego, by Pan otworzył nam ucho, bo bez tego powinniśmy się bać wejść w nowy dzień i w doświadczenia, które czekają nas, czekają innych – za których jesteśmy odpowiedzialni, i którym powinniśmy przekazywać słowo krzepiące! – podkreślił duchowny.

Przywołując dzisiejszy fragment ewangelii św. Mateusza kaznodzieja zauważył, że – …wyznaczyli mu trzy trzydzieści srebrników (Za 11.12) – a oni wyznaczyli mi trzydzieści srebrników. Potem jest ten werset 13, gdzie Pan Bóg mówi do proroka – idź, oddaj im te pieniądze, tę książęcą sumę na którą mnie wycenili! Ci, którzy przewodzą ludowi Boga wyceniają Boga – Jego zaangażowanie, Jego działanie, to że posłał proroka, że posłał swojego Syna – wyceniają Boga książęcą ceną niewolnika. Tyle jest warte działanie Boga. To nie jest tak, że wycenili Jezusa na trzydzieści srebrników, tylko Boga, który Go posłał wycenili na trzydzieści srebrników! To nie jest napisane, byśmy się oburzali na sanhedryn, ale byśmy się przyjrzeli sobie, bo to słowo jest dla nas. – dodał.

Kończąc homilię łódzki pasterz zaapelował - pozwólmy się budzić rano Bogu! Pozwólmy Bogu zrywać nas ze snu po to, by mógł nam otworzyć uszy! Bez tego będziemy biedakami. Słowo, które przychodzi od Boga jest nie tylko mądre, ale jest mocne, ono jest twórcze!- zakończył.

Przed zakończeniem liturgii ksiądz arcybiskup zaprosił wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym, które będzie celebrowane w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi,  i będzie transmitowane na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej oraz przez TVP3 Łódź.

Celebracje Triduum Paschalnego odbywać się będą wg porządku:

  • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 19:00
  • Wielki Piątek – Liturgia na cześć Męki Pańskiej – godz. 19:00
  • Wigilia Paschalna – Msza Święta Zmartwychwstania – godz. 21:00

Zapraszamy do duchowego uczestnictwa w tych celebracjach.