Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 4923
Pożegnanie śp. ks. Kazimierza Urbaniaka
Udostępnij

Wierni parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach k. Bełchatowa pożegnali zmarłego w poniedziałek 15 lutego swojego księdza proboszcza śp. ks. Kazimierza Urbaniaka. Liturgii żałobnej przewodniczył arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś, a wraz z nim Eucharystię koncelebrowali duchowni diecezjalni i zakonni przybyli na uroczystości pogrzebowe.

W słowie wprowadzenia łódzki pasterz zwrócił uwagę na kapłańskie i synowskie oddanie śp. ks. Kazimierza każdemu pasterzowi diecezji oraz wskazał na dziesięć parafii, w których przez 31 lat swojego kapłaństwa posługiwał.

W homilii, którą wygłosił ks. Jarosław Kaliński – proboszcz parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Łodzi, duchowny wskazał na to, że dziś przy trumnie księdza Kazimierza trzeba nam prosić o wiarę i uczyć się patrzeć oczami wiary na życie i na śmierć i na kapłaństwo – swoistą drogę krzyżową. Na tej drodze księdza Kazimierza nie zabrakło bólu i cierpienia. Powołanie to rozpoznał, by iść za Jezusem, by zaprzeć się siebie samego i wziąć krzyż i ruszyć w drogę przez różne parafie, wydarzenia i historie, aż do minionego poniedziałku. I jak to jest na drodze krzyżowej, musiał zmierzyć się niesłusznymi osądami iść naprzód, trwać i powstawać z upadków, bo kto z nas nie upadł, walczyć o wierność i mierzyć się z osamotnieniem. – zauważył kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem kończącym liturgię zmarłego śp. ks. Kazimierza Urbaniaka pożegnali: przedstawiciel władz lokalnych, ministrantów, parafian, orkiestry OSP, pochodzący z parafii ks. Tomasz Grzejdziak oraz rodzina.

Śp. ks. Kazimierz Urbaniak odszedł do Pana w poniedziałek 15 lutego br. w 58 roku życia i 31 roku kapłaństwa. Przez czas swojej posługi kapłańskiej był wikariuszem w parafiach pw.: św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim, św. Urszuli i 11 Tysięcy Dziewic w Strońsku, Świętej Rodziny w Łodzi, św. Michała Archanioła w Łodzi, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Poddębicach, św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie, św. Katarzyny w Zgierzu, św. Maksymiliana Kolbego w Babach, Zesłania Ducha Świętego w Łodzi, a na końcu (od 2016 roku) jako proboszcz parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach.

Udostępnij
Galeria zdjęć