Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 477
Koronka do Bożego Miłosierdzia za zranionych w Kościele

W dniu modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich, o godz. 15:00 w kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi przy Placu Niepodległości arcybiskup metropolita łódzki przewodniczył nabożeństwu Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji zranionych w Kościele.

Metropolita łódzki wspólną modlitwę poprzedził krótkim rozważaniem opartym o fragment ewangelii opowiadający o dzieciach przyprowadzanych przez ich rodziców do Jezusa. – Co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych mieście uczynili- nie rozpoznajemy Ciebie w tych dzieciach i w ich rodzicach. Dziękujemy Ci za tę godzinę, w której otwierasz nam oczy, przywracasz nam właściwe widzenie tych ofiar, tych zranionych ludzi oraz widzenie naszych czynów i naszego braku czynów. Chcemy Cię prosić, by ta dzisiejsza modlitwa pozostawiła w naszym życiu trwały ślad. – mówił arcybiskup Grzegorz.

Podając intencję modlitwy łódzki pasterz powiedział - chcemy się dzisiaj modlić najpierw za tych młodych ludzi, którzy pewnie dzisiaj w większości są dorośli i zmagają się z konsekwencjami naszych przestępstw. Chcemy prosić za ich rodziny i za tych, których pośrednio ten dramat dotyka. Chcemy Cię prosić za wszystkich, którzy się tych przestępstw dopuścili – za sprawców – pamiętając Twoje słowo, że ten, kto dopuszcza się grzechu wobec dziecka zasługuje na to, by mu kamień młyński przywiązać do szyi. Prosimy, by od sprawców począwszy a skończywszy na nas poznali powagę tego grzechu, i by z tego rozpoznania wzięła się zmiana myślenia, tak bardzo potrzebna, a potem działania będące podjęciem konsekwencji, zadośćuczynieniem, oraz skuteczną prewencją. – modlił się arcybiskup.

W nabożeństwie uczestniczyli wychowawcy, wykładowcy oraz alumni łódzkich seminariów duchownych: Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, Archidiecezjalnego Misyjnego Seminarium Redemptoris Mater oraz Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Galeria zdjęć