Finał łódzkiego Orszaku Trzech Króli – 345.490 zł.na sprzęt hospicyjny i 5 tys. paczek dla matek z dziećmi

Tegoroczny finał łódzkiego Orszaku Trzech Króli miał miejsce dziś popołudniem w Hospicjum Dziecięcym ŁUPKOWA, gdzie dyrekcja hospicjum zaprezentowała sprzęt medyczny zakupiony z funduszy zgromadzonych podczas zbiórki oraz wieczorna Masza święta w łódzkiej katedrze celebrowana w intencji wolontariuszy Orszaku.

Respirator,  asystor kaszlu, pulsoksymetr, koncentrator tlenu, łóżka dla chorych dzieci, oraz analizator hematologiczny - urządzenie które pozwala wcześnie zdiagnozować infekcję wirusową albo bakteryjną dzięki czemu można dużo wcześniej wdrożyć odpowiednie leczenie - to tylko część sprzętu zakupionego przez dyrekcję hospicjum dziecięcego dzięki  tegorocznemu Orszakowi Trzech Króli. W czasie grudniowo – styczniowej akcji zebrano 345.490 złotych.

zobacz także: #OrszakwŁodzi Challenge

Jak informuje Janina Adamczyk prezes hospicjum ŁUPKOWA - zakupiony sprzęt już trafił do 7-miesięcznej dziewczynki Laury, która znajduje się w oddziale stacjonarnym oraz 7- miesięcznej Mai która trafiła pod opiekę naszego hospicjum domowego. Są jeszcze pacjenci, którzy są przygotowywani do objęcia opieki stacjonarnej lub domowej. – tłumaczy. - Serdecznie dziękujemy państwu, księdzu arcybiskupowi oraz organizatorom Orszaku za ten sprzęt. Towarzyszymy naszym podopiecznym od 21 lat i nie możemy uzdrowić chorych, ale możemy wspierać ich i towarzyszyć im – bo taka jest nasza rola. Ta pomoc jest możliwa dzięki darczyńcom, ofiarodawcom i  tym którzy nam pomagają. – podkreśla prezes.

- Dziś mamy 29. Światowy Dzień Chorego, na który – jak co roku – Ojciec Święty Franciszek przygotował swoje orędzie. – mówił w hospicjum arcybiskup Ryś. - W tym orędziu, Papież wzywa nas do rzeczywistego braterstwa w stosunku do chorych i pokazuje dramat Hioba, który w swojej chorobie został osamotniony – zostawiony przez wszystkich najbliższych. Dziś tak naprawdę jestem tutaj po to, by pokazać tych ludzi – którzy tu pracują: wolontariuszy i pracowników, którzy sprawiają, że nikt nie jest sam! – tłumaczył metropolita łódzki.

Arcybiskup Grzegorz podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym Orszaku, a także tym, którzy go zorganizowali. W darze dla hospicjum metropolita łódzki ofiarował Pismo Święte, w którym jest Słowo Boże - cenniejsze niż wszystkie ludzkie słowa.

zobacz także: Orszak Trzech Króli w Łodzi poruszył i otworzył serca wielu ludzi!

Dopełnieniem spotkania w hospicjum dziecięcym była Msza święta celebrowana dziś w katedrze łódzkiej w intencji wolontariuszy, którzy trudzili się w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznego łódzkiego Orszaku Trzech Króli.

Łódzki pasterz w swojej homilii odwołując się do liturgii Słowa zwrócił uwagę na to, że dramatem człowieka w chorobie jest jego samotność. – Potrzebujemy odpowiedzieć na to Słowo, które otwierało dzisiaj naszą liturgię: nie jest dobrze, żeby człowiek był sam! To się odnosi do człowieka w każdej sytuacji, ale w szczególny sposób, kiedy jest chory, kiedy jest doświadczony życiem,  wtedy ten dramat jest spotęgowany, bo jest w tym sam!  - podkreślił.

- Ta obecność przy kimś sprawdza naszą pobożność. Jeśli jesteśmy przy ludziach cierpiących i chorych, i jeśli przełamujemy tę ich samotność – to Papież mówi - że nie jesteśmy hipokrytami, aktorami  w naszej pobożności, bo jest ona zweryfikowana naszą postawą i byciem przy chorym. – dodał łódzki pasterz.

Przed błogosławieństwem ksiądz Grzegorz Matynia - odpowiedzialny za  Orszak Trzech Króli w Łodzi - podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tegorocznego Orszaku – tak innego od tych organizowanych co roku.