Autor: Antoni Zalewski
Wyświetleń: 785
Abp Ryś: w spotkaniu z Bogiem rodzimy się do nowego życia
Udostępnij

Ktokolwiek narodził się z Boga, nie grzeszy, gdyż trwa w nim nasienie Boże

„W spotkaniu z Bogiem rodzimy się do nowego życia. Stajemy się kimś innym”- mówił podczas porannej Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki sprawował Eucharystię w domowej kaplicy. W swojej homilii odnosząc się do Ewangelii w której Szymon staje się Kefasem, Metropolita Łódzki podkreślił, że przemiany człowieka to proces, który może czasem trwać wiele lat. W przypadku Piotra trwało to 3 lata, ale np. w przypadku Abrahama trwało to 24 lata. „Ten proces jest ukryty w pojęciu, które Jan używa dziś w pierwszym czytaniu: taki nie grzeszy gdyż trwa w nim nasienie Boże. Tak rozumiana wiara nie przychodzi w gotowej formie, tylko przychodzi jako nasienie. Nasienie musi mieć czas aby w pełni zaowocować w człowieku. To jest proces”- mówił duchowny.

Na zakończenie rozważań Ksiądz Arcybiskup pytał jak ma się nasienie Boże w Nas? Na jakim etapie wzrostu jest? „Nie wystarczy dużo wiedzieć o Bogu. Istotne pytanie jest: kim się staję będąc w relacji z Nim?”- zaznaczył Ksiądz Arcybiskup.

Udostępnij