Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: uwolnienie od grzechu dokona się, gdy Bóg przekształci nasz umysł i serce!

„Dlaczego ofiara Jezusa jest skuteczna i gładzi grzechy?”- pytał Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy Św. sprawowanej w domowej kaplicy.

W swoich rozważaniach do Słowa Bożego Metropolita Łódzki wyjaśniał, że ofiara Jezusa Chrystusa jest skuteczna ponieważ przenika do serca i umysłu. „Uwolnienie od grzechu nie polega tylko na tym, że człowiek jest uwolniony od kary, ale uwolnienie od grzechu oznacza, że serce i myślenie człowieka zostało przemienione."

"Tu jest moc ofiary Chrystusa, że nie tylko przenika za zasłonę przed oczy Boga, ale ma moc przekształcić nasze serce i nasze myślenie. W nich zostaje wypisane słowo Boże: w naszym sercu i umyśle. Dopóki to się nie stanie nie ma co mówić o uwolnieniu człowieka od grzechu. Można mówić jedynie, że jest uwolniony od kary”- wyjaśniał Ksiądz Arcybiskup.

Dalej w swoim słowie duchowny podkreślał, że w wielu naszych postawach wychodzi, że czasem ludzie nie widzą problemu, bo nie są ukarani za jakieś złe postępowanie. „Człowiek taki nie widzi, że jego problem jest gdzie indziej. Nie w tym jak na zewnątrz został potraktowany, ale co się w jego wnętrzu dzieje: w sercu i myśleniu”- mówił Metropolita Łódzki.