Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 486
Abp Ryś: Słowo Boga jest w nas, a Jego krew jest w naszych rękach
Udostępnij

Bóg chce wejść w każdego z nas ze swoim słowem i być nam światłem i drogowskazem- mówił podczas porannej Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Słowo Boga powinniśmy w sobie zatrzymać, ono powinno być dla nas jak światło. Ono nas kształtuje, decyduje o tym kim jesteśmy, bo potrzebujemy Jego słowa żeby siebie zrozumieć- mówił Metropolita Łódzki. Bóg nas kocha i nie pozwoli na to żebyśmy żyli iluzją o sobie samych. Mając w sobie Jego słowo, mamy w sobie Jego prawdę o nas samych.

Wielokrotnie Biblia mówi o tym, że trzeba w sobie to Słowo zatrzymać, żeby ono w nas trwało. I dobrze jest zapytać siebie- jakie jest to słowo, które we mnie trwa, które mam w sobie, które mnie oświetla i jest moim punktem zrozumienia siebie- podkreślał Ksiądz Arcybiskup.

Dalej Arcybiskup Ryś mówił- My nie tylko mamy w sobie Słowo Boga, ale mamy krew Boga w naszych rękach. Co to znaczy trzymać krew Jezusa w naszych rękach. To oznacza, że nie tylko Bóg jest w nas, ale on nas zaprasza do swojego wnętrza. Bóg nas do tego zaprasza, to jest Jego pragnienie, aby każdy  nas wszedł w Jego wnętrze- dlatego daje nam w ręce krew swojego Syna.

Udostępnij