Abp Ryś: nie wytykaj ludziom zła, jak ich nie kochasz!

- Nie wytykaj ludziom zła, jak ich nie kochasz! Nie wytykaj ludziom zła, jak nie jesteś gotowy brać na siebie odpowiedzialności za ich złe postępowanie! Nie wytykaj ludziom zła, jak nie jesteś gotów umrzeć za ich grzechy! Łatwo jest stanąć przed ludźmi i ich przezywać! Łatwo jest stanąć przed ludźmi i mądrzyć się z wysokości autorytetu. Ale Bóg przemawia do nas jako ten, który jest Barankiem gładzącym grzechy świata! – mówił abp Grzegorz Ryś podczas liturgii II Niedzieli Zwykłej celebrowanej w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki.

Odnosząc się do historii Samuela i listu apostoła Pawła do Koryntian metropolita łódzki powiedział - Pan nas może z tym słowem posłać! Pan nas może potrzebować tak, jak potrzebował Samuela – idź i powiedz ludowi Boga – tak nie wolno żyć! Idź i powiedz kapłanom Boga, że w ten sposób nie wolno żyć! Pan nas może potrzebować, tak jak potrzebował Pawła w stosunku do Koryntian – idź i powiedz im – w ten sposób nie wolno żyć! – podkreślił kaznodzieja.

Łódzki pasterz zwrócił uwagę na to, - że mamy prawo iść z trudną nowiną do świata i Kościoła wtedy, kiedy – zobaczymy Boga wcielonego w Jezusie Chrystusie, który jest Barankiem! Nie chodzi tylko o to, że poznałeś czyjś grzech, ale chodzi o to, żebyś miał w sobie taką miłość do ludzi grzesznych taką miłość, jaką Ma Jezus Chrystus będący Barankiem gotowym umrzeć za grzechy świata! – tłumaczył.

Od jutra przez kolejne dni liturgie poranne będą transmitowane on-line (o godz. 7:30) z kaplicy domu biskupów łódzkich, a przewodniczyć im będzie ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.