Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1579
Pożegnanie śp. ks. prał. Stanisława Sochy

- Księże Stanisławie – miałeś w sobie coś z wędrowca – ufamy, że jesteś u celu. Twoje wędrowanie się skończyło i jesteś w domu u Pana. To twoje wędrowanie nas też poucza, byśmy sobie nie mylili tych miejsc, które dla nas są ważnym, ale jednak przystankiem z tym, co jest w naszym życiu celem. Dziękujemy ci za twoje życie, za twoją posługę i modlimy się, by Pan przyjął cię do swojej chwały! – mówił podczas Mszy świętej żałobnej abp Grzegorz Ryś.

Duchowni oraz rodzina pożegnali dziś wieczorem śp. ks. prał. Stanisława Sochę – emerytowanego proboszcza piotrkowskiej fary oraz długoletniego dziekana piotrkowskiego. Mszy świętej żałobnej za Zmarłego w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Łodzi przewodniczył metropolita łódzki, a homilię wygłosił ks. Tomasz Sowik – wikariusz parafii pw. N.S.J w Łodzi na Julianowie.

Ksiądz Sowik wspominając postać Zmarłego podzielił się swoim osobistym spotkaniem z kapłanem, który należał do jego rodzimy. Wskazał na pełną miłości postawę śp. księdza prałata szczególnie do tych, którzy potrzebowali pomocy oraz autorytet, jakim cieszył się zarówno wśród wiernych w parafii jak i wśród rodziny.

Przed błogosławieństwem – kończącym liturgię – ks. kan. Andrzej Ścieszko – proboszcz parafii pw. Najświętszej Eucharystii w Łodzi złożył świadectwo o Zmarłym, który swoim życiem ukochał Boga i Kościół.

Śp. ks. parł. Stanisław Socha odszedł do Pana w poniedziałek 28 grudnia br. w 90 roku życia i 64 roku kapłaństwa. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w czwartek 31 grudnia br. o godz. 11:00 w kościele farnym pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim po nim nastąpi złożenie ciała śp. księdza prałata do grobu na cmentarzu rzymskokatolickim w Piotrkowie Trybunalskim.