Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 400
Abp Ryś: prośmy Boga dla nas o wiarę Maryi i Elżbiety | Rekolekcje Adwentowe dla Łodzi #2

„Wiara Maryi polega na tym, że jesteśmy w stanie Bogu oddać siebie samych w całej swej ograniczoności i jesteśmy gotowi wziąć Go w ręce kiedy powierza nam siebie. Jesteśmy gotowi przy swoich ograniczeniach zanieść Go ludziom. Wiara Elżbiety w Duchu  Św. jest taka, że widzi tego Boga, który właśnie rozpoczął dzieło zbawienia”- mówił w swojej homilii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Drugi dzień Rekolekcji Adwentowych dla Łodzi rozpoczął się Mszą Św. sprawowaną pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. W swoich rozważaniach do Ewangelii  w którym był fragment o tym jak Maryja wybrała się do swojej krewnej Elżbiety, Metropolita Łódzki mówił, że trzeba sobie postawić pytanie kto kogo nawiedza. „W pierwszej chwili mamy ochotę powiedzieć, że Maryja nawiedza Elżbietę. Tak naprawdę sens tego wydarzenia jest taki, że Jezus nawiedza Jana. Wypełnia się zapowiedź, którą usłyszał Zachariasz w świątyni”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Na zakończenie homilii Abp Ryś mówił, że warto na zakończenie adwentu, w tym czasie rekolekcyjnym prosić Boga o taką wiarę jaką miała Maryja i Elżbieta. „Wiara Maryi polega na tym, że jesteśmy w stanie Bogu oddać siebie samych w całej swej ograniczoności i jesteśmy gotowi wziąć Go w ręce kiedy powierza nam siebie. Jesteśmy gotowi przy swoich ograniczeniach zanieść Go ludziom. Wiara Elżbiety w Duchu  Św. jest taka, że widzi tego Boga, który właśnie rozpoczął dzieło zbawienia.”

Po Eucharystii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś wygłosił naukę rekolekcyjną. Swoje rozważania rekolekcjonista oparł na fragmencie z Ewangelii Św. Łukasza w którym mowa o odnalezieniu 12- letniego Jezusa w świątyni i mówił o ojcostwie św. Józefa. Ksiądz Arcybiskup mówił m. in. o tym, że Papież Franciszek namawia nas, abyśmy się nie bali patrzenia na Józefa jak na ojca i wręcz namawia nas, abyśmy od Józefa uczyli się ojcostwa. „Mówiąc ojcostwo, mam na myśli tak naprawdę rodzicielstwo i to w rozmaitych porządkach. Józef pokazuje, że można być ojcem nie będąc nim biologicznie”- mówił duchowny.

Jutro ostatni dzień rekolekcji z Księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Zachęcamy do udziału we Mszy Św. w Archikatedrze Łódzkiej o godzinie 18.00. Msza Św. i nauka rekolekcyjna będą także transmitowane na naszym kanale YouTube.

Galeria zdjęć