Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś: Józef był posłuszny słowu Boga | Rekolekcje Adwentowe dla Łodzi #1

O Józefie który był posłuszny słowu Boga mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, który w Archikatedrze Łódzkiej głosił rekolekcje adwentowe.

W swojej homilii w pierwszym dniu rekolekcji Ksiądz Arcybiskup przytoczył postać św. Józefa i mówił abyśmy przyjrzeli się swojej wierze mając przed oczami postać męża Maryi. „Wiarą Józefa jest to, że słowo Boga może spełnić się w naszym życiu. To słowo ustanawia relację między Bogiem, a Józefem. Tak jak w przypadku Maryi”- powiedział rekolekcjonista.

Metropolita Łódzki przytoczył także nauczanie św. Jana Pawła II , który mówił o podobieństwie zwiastowania Józefowi i Maryi. Papież Polak mówił, że ostatecznie przyjmują Boga w Jego słowie. „Maryja przyjęła Go w swoim łonie, ale najpierw przyjęła słowo do serca. Józef także przyjmuje słowo do serca. To co ustanawia relację między nami, a Bogiem to jest stosunek do słowo. To nie są więzy krwi, to są więzy na poziomie słowa”- mówił Metropolita Łódzki.

Dalej rekolekcjonista mówił, że w życiu Józefa przychodzą cztery rzeczywistości, które czynią go człowiekiem wierzącym w taki sposób jak Bóg sobie to wyobraża. To jest prawo, Kościół, sen i słowo. „Dobrze jest się przypatrzyć Józefowi wtedy kiedy chcemy się ze swoją wiarą mierzyć”- mówił Abp Ryś.

Jutro kolejny dzień rekolekcji adwentowych z Księdzem Arcybiskupem. Msza Św. będzie transmitowana na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej o godzinie 18. Po Eucharystii rekolekcjonista wygłosi konferencję, która także będzie transmitowana. Serdecznie zachęcamy do udziału.