Autor: ks. Karol Skowroński
Ostatnie pożegnanie ks. Antoniego Pietrasa
W piątek, 13 listopada, zmarł ks. Antoni Pietras, wieloletni proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Przeżył 58 lat, z czego przez 33 lata posługiwał jako kapłan. Pasterzem bełchatowskiej parafii był od 2007 roku. Był pierwszym proboszczem wspólnoty, w ostatnim czasie podjął się misji budowania nowej świątyni.
Uroczystości pożegnalne odbyły się w środę i czwartek, 18 i 19 listopada. Czas pandemii przynosi konkretne ograniczenia, ale dzięki pomocy lokalnych mediów, wierni mogli uczestniczyć w wydarzeniach nie tylko osobiście, ale również przez transmisję na żywo każdego dnia w telewizji i internecie. Według przekazanych informacji, każdą z transmisji śledziło kilka tysięcy osób. Pierwszego dnia Eucharystii przewodniczył ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.