Autor:
Zbiórka ofiar na odbudowę kościoła w Mileszkach

Umiłowani Archidiecezjanie,

Z ogromnym żalem wszyscy przyjęliśmy wiadomość, że w poniedziałek 31 sierpnia 2015 roku spłonęła zabytkowa świątynia pod wezwaniem Świętej Doroty w Łodzi–Mileszkach. Archidiecezja Łódzka, parafia popularnie zwana Mileszkami i miasto Łódź utraciły piękny XVIII-wieczny drewniany kościół.

Tragedia ta głęboko dotknęła wiernych nie tylko Mileszek, ale i całej Archidiecezji Łódzkiej. Także z różnych części Polski i z zagranicy napływają wyrazy współczucia. Za każdy przejaw solidarności składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Osieroceni wierni Mileszek nie mają świątyni, miejsca gdzie mogliby gromadzić się na modlitwę i sprawowanie Ofiary Mszy świętej. Chociaż budowa tymczasowej kaplicy jest na ukończeniu, należy już teraz myśleć o odbudowie kościoła parafialnego. Widząc konieczność udzielenia pomocy dla parafii w Mileszkach i odpowiadając na szlachetne przejawy solidarności z jej wiernymi, zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli z serdeczną prośbą o modlitwę w intencji rychłej odbudowy świątyni w Mileszkach i składanie ofiar na realizację tego trudnego i odpowiedzialnego celu.

Zbiórka ofiar na tacę na odbudowę świątyni w Mileszkach odbędzie się w niedzielę 27 września br. we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Łódzkiej. Przewielebnych Księży Proboszczów proszę o jej ogłoszenie i przeprowadzenie, aby żaden „wdowi grosz” nie został zaprzepaszczony.

Wszystkim osobom, które hojnie odpowiedzą na konieczność pomocy parafii w Mileszkach, serdecznie błogosławię

Arcybiskup Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki