Autor:
Wyświetleń: 2020
Kolonie dla dzieci i młodzieży - Barcice 2015

Wyjazd ten został zorganizowany pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi. Wakacje w Barcicach, zostały zorganizowane już po raz 20 przez ks. Leszka Kaczora, który wcześniej przyjeżdżał tu z dziećmi i młodzieżą z Sulejowa, Piotrkowa Trybunalskiego i z Łodzi.

W czasie letniego wypoczynku bazą noclegową jest Zespół Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Barcicach. O nasze wyżywienie dba Firma Gastronomiczna Gorczowski Andrzej, która przepysznie gotuje.

Dzięki letnim koloniom stworzyliśmy dzieciom warunki i atmosferę do wzajemnej integracji. Pomogliśmy w ten sposób przezwyciężyć poczucie niższości. W trakcie pobytu w Barcicach uczymy odpowiedzialności, kultury, historii, życzliwości wobec drugiego człowieka oraz uczymy samodzielności i modlitwy. Wyjazd ten jest dla niektórych dzieci jedyną taką formą wypoczynku w czasie wakacji.

Podczas dwutygodniowego pobytu dzieci przeżywały wiele atrakcji. Były to między innymi: wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu; wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem; wyjazd do Energylandii – Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze (największy w Polsce park rozrywki); wyjazd do Wadowic. Przeprowadzone zostały również zajęcia edukacyjno-dydaktyczne w Spółdzielni Pracy „PIWNICZANKA” – rozlewni wody mineralnej PIWNICZANKA w Piwnicznej Zdrój. Ogromną radość sprawiła dzieciom wizyta i zabawa w Parku Linowym ABlandia w Rytrze oraz pobyt na basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

Oprócz rozrywki dla ciała, koloniści biorą udział w celebracji Mszy świętej, w codziennej modlitwie, we wspólnych śpiewach. Organizowane są także zawody sportowe, konkursy talentów, karaoke, seanse filmowe i inne zabawy.

Celem naszego wyjazdu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do głębszego przeżywania prawd wiary, czego owocem ma być nowa grupa ministrantów oraz powiększenie scholii parafialnej.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli i o ogromnym sercu za pomoc w zorganizowaniu naszego dwutygodniowego wypoczynku w Beskidzie Sądeckim, bez wsparcia których te kolonie nie odbyłyby się.

Jak dobrze dzieci i młodzież się bawiły i bawią, przedstawiają zdjęcia.

Czesław Eksman