Autor:
Wyświetleń: 1308
Powstało Biuro Duszpasterstwa Polskiej Emigracji
Udostępnij

W biurze będzie można się spotkać z biskupem Wiesławem Lechowiczem, który jest delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

„Chciałbym, aby to było nie tylko miejsce, które się kojarzy z biurem i administracją, ale żeby to był ośrodek duszpasterski, miejsce pośredniczenia między Kościołem w Polsce a polskimi duchownymi pracującymi za granicą i vice versa” - mówi bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Biskup zapowiedział, że o działalności biura zostaną poinformowane instytucje w Polsce i za granicą, a zwłaszcza rektoraty Polskich Misji Katolickich i Duszpasterstwa Polskich Emigrantów.

Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 14.00. W tych godzinach dyżuruje siostra Edyta Rychel - była przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, która została sekretarzem biura.

„Praca w biurze będzie mnie angażować w większym niż dotychczas wymiarze, ale chciałbym również służyć pomocą biskupowi tarnowskiemu Andrzejowi Jeżowi, wiernym i ich duszpasterzom ” - dodaje bp Lechowicz.

Biuro działa przy skwerze Kard. S. Wyszyńskiego 6, Tel. 22 530 48 74.

http://episkopat.pl/informacje_kep/6126.1,Powstalo_Biuro_Duszpasterstwa_Polskiej_Emigracji.html

Udostępnij