ARCHIDIECEZJA ŁÓDZKA Łódź, 28.10.2012 r.
RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA
ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ
93-562 Łódź, ul. Obywatelska 60
Tel. kancelarii 42 684-31-45
www.lodz_urszuli.archidiecezja.lodz
ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
(XXX Niedziela Zwykła)
Komunikaty kurialne:
1. 31 października 2012 r. zapraszamy młodzież do łódzkiej archikatedry na „Noc Świętych”. Modlitwa rozpocznie się o godz. 19.00.
2. Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Eucharystię w intencji osób w żałobie, osieroconych oraz ich bliskich zmarłych. Koncelebrowana Msza Święta odprawiona zostanie w Łódzkiej Archikatedrze w sobotę, 3 listopada 2012 roku, o godzinie 18:00.
Ogłoszenia parafialne:
1. Kończą się nabożeństwa różańcowe, zapraszamy dzisiaj na 17.15 a w dni powszednie na godz. 18.00.
2. We czwartek 1 listopada świętujemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, msze św. będą celebrowane o godz. 8.oo, 9.3o, 11.oo i 18.oo. Przypominamy, że w tym dniu nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarzy, co czynią nawet niewierzący, nasza wiara domaga się obowiązkowego uczestniczenia w tym dniu we mszy św.
3. 1 listopada na cmentarzach zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium w Łodzi.
4. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
5. W piątek 2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH.
Msze św. będą o godz. 6.30, 7.30 i 18.oo. Po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.oo w czasie nabożeństwa żałobnego odmówimy modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
Wypominki roczne są wyczytywane w każdą niedzielę o godz. 7.4o.
6. Z racji przypadającego I piątku, odwiedzimy chorych po godz. 9.oo
7. W I sobotę – wynagradzamy Matce Bożej za wyrządzone zniewagi. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 6.30
8. Pod chórem są do nabycia tygodniki katolickie Niedziela i Gość Niedzielny.
9. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta opiekuje się osobami bezdomnymi. Od kwietnia br. działa na terenie naszej Parafii przy ul. Nowe Sady 17. W schronisku mieszkańcy oprócz schronienia, wyżywienia, opieki pielęgniarsko-lekarskiej, odzieży i innej pomocy mają możliwość podjęcia terapii uzależnień. Działalność Towarzystwa w dużej części oparta jest na wsparciu mieszkańców naszego miasta i parafii, stąd dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek jako nasza pomoc. Bóg zapłać!
