Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: ratunku trzeba szukać w relacji z Jezusem!

„Ratunku trzeba szukać w relacji z Jezusem, Mesjaszem. On jest tym, który zbawia”- mówił podczas porannej Mszy sprawowanej w domowej kaplicy Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Metropolita Łódzki zauważył, że dzisiejsza Liturgia Słowa otwiera na spotkanie z Bogiem, który daje człowiekowi drugą szansę.

Niewidomy bohater dzisiejszej Ewangelii prosi o przywrócenie wzroku, wie jakiego dramatu doświadcza i jaka szansa przychodzi w Jezusie Chrystusie. Jego historia pokazuje i nasze życie, w którym pojawia się moment, gdy nic nie widzimy, nie widzimy gdzie podążać, co robić. Jedyną pomocą, by odzyskać wzrok jest Jezus.

-Ratunku trzeba szukać w relacji z Jezusem, Mesjaszem. On jest tym, który zbawia- mówił kaznodzieja.

Poprzez pierwsze czytanie zapoznajemy się z Listem do Kościoła w Efezie. Jest to Kościół, który stracił prawdziwe widzenie. Jezus wezwał go do nawrócenia, czyli do zmiany myślenia, ponieważ utracił to, co najważniejsze.

-Na poziomie czynów temu Kościołowi niewiele można zarzucić, ale gdy chodzi o myślenie, jest bardzo biedny, bo to co najważniejsze stracił- mówił Metropolita Łódzki.

Na koniec homilii Ksiądz Arcybiskup zauważył, że bez doświadczenia łaski i miłości wszystko wydaje się mało sensowne.