Łódzkiej Kościoły Stacyjne 2020 #11 - kościół św. Anny

- Czy świat, a w nim przede wszystkim nasi bracia i siostry potrzebujący pomocy duchowej,  czy materialnej nie powinni zobaczyć Jezusa Chrystusa przez nas? I nie chodzi tu tylko o jakąś jednorazową akcję, czy jakiś gest miłosierdzia. Chodzi o to, by miłosierdzie stało się naszym stylem życia, istotną właściwością chrześcijańskiego powołania. Dopiero miłosierdzie czynów, nadaje sens i moc miłosierdziu słów! – mówił abp Władysław Ziółek.

W poniedziałek drugiego tygodnia Wielkiego Postu na drogach pielgrzymowania do Kościołów Stacyjnych Łodzi pątnicy udali się do kościoła pw. św. Anny – przy skrzyżowaniu ul. Stanisława Przybyszewskiego i al. Edwarda Śmigłego – Rydza. Tam liturgii stacyjnej przewodniczył i kazanie wygłosił emerytowany metropolita łódzki – ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek.

Nawiązując do liturgii słowa łódzki pasterz zauważył, że  - Jezus Chrystus – który jest definitywnym wcieleniem miłosierdzia - nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga samego, ale jest także powołany do tego, by sam czynił miłosierdzie innym. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. – mówił arcybiskup senior.

- Myśląc o dobrym i owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu, i należytym przygotowaniu się do świąt paschalnych prośmy Pana, aby to, czym dziś nawiedza nas w swoim słowie, spotkało się z naszą pełną refleksji odpowiedzią. Abyśmy przyjrzeli się naszemu wnętrzu, i za przykładem proroka Daniela uczynili wyznanie grzechów tak, jak On to uczynił, i abyśmy otwartym sercem przyjęli wezwanie Jezusa do bycia miłosiernymi. – zakończył kaznodzieja.

Już tradycyjnie kolekta zbierana podczas liturgii stacyjnej przeznaczona jest na cele charytatywne parafii.

Kolejne Kościoły Stacyjne w tym tygodniu:

• 10.03. - wtorek – św. Apostołów Piotra i Pawła
  • 11.03. - środa – św. Alberta Chmielowskiego