Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #4 - Kościół Najświętszej Eucharystii

Świątynią kończącą pierwszy okres pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi jest kościół pw. Najświętszej Eucharystii w Łodzi na osiedlu Retkinia. Dzisiejszej liturgii stacyjnej przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek.

W słowach pouczenia pasterskiego ksiądz arcybiskup zwrócił uwagę wiernych na to, że - Wielki Post to czas szczególny, to czas kontemplowania zbawczej ofiary Chrystusa oraz przygotowania się do świętowania Paschy - przejścia ze śmierci do życia. Słusznie rozpoczyna się on od nawoływania do nawrócenia i pokuty, do zwrócenia się do Boga, by uzyskać łaskę odpuszczenia grzechów i stać się nowym stworzeniem. -  zaznaczył kaznodzieja.

Odwołując się do ewangelii pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, wszak Msza święta celebrowana była już z formularza niedzielnego, ksiądz arcybiskup senior zauważył, że - szatan wciąż działa, według tego samego schematu kusi każdego z nas i jakże często niestety ulegamy. (…) Szatan czasami chce, abyśmy myśleli, że Bóg jest daleko od nas, że nas nie słucha, że nas nie rozumie, że nam nie pomaga. To nie prawda! Nie dajmy sobie nigdy wmówić, że Bóg jest daleko od nas! On jest zawsze blisko nas, on zawsze nas kocha. Bóg nie zostawia nas samych, ale obdarza nas łaską, byśmy potrafili się opowiedzieć po właściwej stronie. – dodał arcybiskup senior.

Po liturgii zgromadzeni domówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, za którą w czasie pielgrzymowania stacyjnego można uzyskać odpust zupełny.