Autor: Archidiecezja Łódzka
Łódzkie Kościoły Stacyjne 2020 #2- Kościół Chrystusa Króla

„Nie miejsce nas zbawia, nie miejsce czyni nas szczęśliwymi, tylko komunia z Bogiem w tym miejscu. Nie takie czy inne czynności przeżywane w kościele czynią nas pełnymi życia, tylko spotkanie z Bogiem”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w parafii Chrystusa Króla.

Msza Św. w drugim kościele stacyjnym Archidiecezji Łódzkiej rozpoczęła się od koronki do Bożego Miłosierdzia. Wierni będący w stanie łaski uświęcającej i uczestnicząc w Eucharystii w jednym z Kościołów Stacyjnych mogą ofiarować odpust zupełny.

Mszy Św. przewodniczył Metropolita Łódzki, który w swojej homilii zaznaczył, że pełnią szczęścia jest spotkanie z Bogiem i komunia z Nim. „Masz życie, masz szczęście jeśli spotykasz się z Nim, jeśli wchodzisz w komunię z Nim, jeśli Go kochasz, jeśli szukasz Jego głosu, to masz życie dla siebie i dla swoich dzieci. Jeśli Go kochasz”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Metropolita Łódzki mówił również, abyśmy nie zgubili Boga w kościele. Pasterz przytoczył słowa Benedykta XVI, który powiedział, że „mamy w Polsce kościoły, mamy zabezpieczenie materialne, prawne, mamy jeszcze kapłanów, wszystko jest, sakramenty są, katecheza w szkole jest, macie partie, macie Caritas, a czy macie wiarę?”

„Wiara to nic innego jak osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem, twarzą w twarz, słucham co mówi, jestem jego uczniem, zaczynam Go kochać, kocham Go tak, że mogę wziąć na siebie krzyż codzienny i wtedy to wszystko co mamy nas zbawia”- dodał Abp Ryś.