Archidiecezja Łódzka
Msza Święta Posłania i zmiany personalne duchownych Archidiecezji Łódzkiej
17:28 | 24.06.2019 | Wyświetleń: 17479 | Autor: ks. Paweł Kłys

W uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela (24 czerwca), w katedrze łódzkiej celebrowana była Msza święta posłania, w której uczestniczyli księża proboszczowie odchodzący na emeryturę oraz duchowni, którzy w tym roku będą mieli zmianę dotychczasowego miejsca swojego posługiwania.

Co roku w czerwcu, w wielu diecezjach, odbywają się zmiany personalne w parafiach. Jest to podyktowane tym, że każdy kapłan w swojej posłudze oddaje się do dyspozycji biskupa, który posyła go, do posługi duszpasterskiej tam, gdzie jest aktualnie taka potrzeba.

Eucharystię w łódzkiej katedrze wraz z metropolitą łódzkim koncelebrował arcybiskup senior Władysław Ziółek, biskup Ireneusz Pękalski, biskup Marek Marczak oraz kapłani obecni w świątyni.

O obietnicy danej kapłanowi Zachariaszowi przez Boga oraz o narodzinach Jana Chrzciciela mówił w swojej homilii arcybiskup Grzegorz. – My dzisiaj możemy jak Zachariasz wychwalać Boga za to, że każdy z nas jest odwiecznie przez Boga pomyślany, że tak jak tu wszyscy jesteśmy, tak nie ma nikogo, kto by był na tym świecie przypadkowo, kto by się na tym świecie znalazł przez pomyłkę. Jesteśmy tu w tej chwili – w tej katedrze – gdyż Bóg odwiecznie obmyślał ten moment, odwiecznie obmyślał tożsamość każdego z nas. On nas odwiecznie zna. Zachwycał się nami, zanim byliśmy w stanie świadomie dokonać jakikolwiek czyn. W Bogu jest odwieczny zachwyt nad każdym z nas! – podkreślił.

– Zanim się urodzimy. Zanim zdążymy cokolwiek popsuć. Zanim zdążymy nagrzeszyć. Pan napisał scenariusz z miłosierdzia. Tak czyta Zachariasz. Tak czyta swoje życie i życie swojego syna. Nie chce przy nim nic kombinować, nie chce nic robić po swojemu, pisząc w glinie: Jan jest jego imię. W tym zamyśle Bożym, w tym miłosierdziu Bożym jest nasze szczęście. Jest dowód na to, co jest w imieniu Zachariasza – Bóg pamięta, bo jest wierny! – zaznaczył łódzki pasterz.

Przed błogosławieństwem ksiądz arcybiskup podziękował odchodzącym na emeryturę proboszczom, a następnie wręczył kapłanom dekrety na parafie udzielając błogosławieństwa na posługę w nowych miejscach i przy nowych zadaniach.