Archidiecezja Łódzka
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019- Kościół św. Stanisława Kostki #33
20:05 | 13.04.2019 | Wyświetleń: 515 | Autor: Antoni Zalewski

„Nie ma doświadczenia zbawienia jeśli myślę tylko o sobie. Jezus umarł po to, żeby gromadzić ludzi. Nie doświadczam zbawienia jeśli tkwię w jakimś podziale”- mówił Metropolita Łódzki w ostatnim Kościele Stacyjnym łodzi jakim był kościół św. Stanisława Kostki.

„Nie mam doświadczenia zbawienia jeśli nie potrafię wyjść do kogoś i powiedzieć przepraszam, albo wybacz mi. Nie ma doświadczenia zbawienia jeśli  jestem szczęśliwy w tym, że z kimś nie gadam, z kimś nie mam wspólnego języka, albo z kimś jestem w ciągłym napięciu. Wszędzie tam gdzie są między nami podziały tam nie ma zbawienia, tam nie dotarło zbawienie. Jeśli Jezus mówi, że gromadzi wszystkie dzieci Boga, to po, aby nam pokazać, że to jego pragnienie gromadzenia ludzi nie jest zamknięte do jakiejkolwiek wspólnoty. Nie jest ograniczone. On chce tworzyć wspólnotę powszechną”- mówił Abp Ryś.

Dalej Ksiądz Arcybiskup mówił, że „nie chodzi tylko o to, abym sam w sobie był doskonały, a wokół są ludzi którzy nie są w stanie ze mną wytrzymać. Na czym ta świętość polega? Do czego się sprowadza? To jakiś absurd. Jezus umarł po to, aby ludzi do siebie zbliżać. Aby doświadczyli tej mocy gromadzenia.”

Przed błogosławieństwem Metropolity Łódzki podziękował wszystkim, którzy pielgrzymowali do Kościołów Stacyjnym. Przypomniał, że to pielgrzymowanie ma na celu gromadzenie wiernych wokół swoich Biskupów.