27.02.2020
Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś podsumowuje Arenę Młodych 2019
09:00 | 12.04.2019 | Wyświetleń: 681 | Autor: ks. Paweł Kłys

Zakończyła się druga edycja łódzkich wielkopostnych ewangelizacyjnych rekolekcji „Arena Młodych”. O podsumowanie tych wyjątkowych dwóch dni – w czasie których młodzi: spotkali świadka wiary – prof. Jacka Molla, słuchali Słowa Bożego, adorowali Najświętszy Sakrament, przystępowali do sakramentu pokuty i pojadania, a także korzystali z modlitwy wstawienniczej – poprosiliśmy pomysłodawcę Areny – księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia.

– Podczas tych dwu spotkań we mnie były wszystkie emocje od największej radości, aż po taką radość, która by się najchętniej płaczem wyraziła i powiedzmy nie dlatego, że ci młodzi przyszli i dlatego, że „się udało”, tylko dla mnie osobiście jest to coś ważnego. Nie zapraszam ludzi na drogę, po której nie mam ochoty sam chodzić. Dla mnie każde rekolekcje są moimi rekolekcjami. Poszedłem do spowiedzi jak wszyscy i wszedłem do serca tak  jak wszyscy. Myślę, że nie można prowadzić inaczej człowieka w Kościele. – podkreślił arcybiskup.

To już drugie tego typu wielkopostne rekolekcje ewangelizacyjne, jakie odbyły się w Łodzi, ale jak zapewnia abp Ryś, – za rok odbędzie się kolejne, na które już dziś zapraszam!