Archidieczja Łódzka

• Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

Data erygowania: 1923 r. (bp Wincenty Tymieniecki)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Rozpoczęcie budowy 17 V 1975 r., styl nowoczesny, autor projektu arch. Marian Sordyl, kościół dwupoziomowy, konstrukcja szkieletowa - żelbet. Zakończenie budowy 10 VIII 1980 r. Poświęcony 15 VIII 1980 r. przez bpa Józefa Rozwadowskiego.
Wyposażenie kościoła:
Ołtarze drewniane, organy elektroniczne w kościele głównym oraz organy elektroniczne w kaplicy Maryjnej, i w dolnym kościele, 3 dzwony średniej wielkości, Droga Krzyżowa – oleodruki.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Janówka – 8 km, Józefów – 2, Marianów Rogowski – 1,5, Mroga Górna – 3,5, Olsza Nowa – 1, Olsza Stara – 3, Popień – 3, Przyłęk Duży i Mały – 4, Rogów Majątek – 4, Rogów osada, z kościołem parafialnym, Rogów Wieś – 3,5, Romanówek – 4, Wągry B – 5, Wągry Nowe – 7