Paliusz może nosić metropolita na terenie swojej diecezji oraz diecezji sufragalnych należących do jego metropolii. – tłumaczy arcybiskup senior. – Nakładany na ornat używany jest przez metropolitę w czasie liturgii Mszy świętej, wizytacji kanonicznej, synodów i święceń kapłańskich oraz innych czynności liturgicznych. – podkreśla pierwszy metropolita łódzki.
Kard. Konrad Krajewski - metropolita łódzki - otrzyma Paliusz z rąk Ojca Świętego Leona XIV w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w najbliższy poniedziałek - 29 czerwca br.
