Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 307
Bp Pękalski: skuteczną moc do pokonywani trudności możemy czerpać z Eucharystii – Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #17
Udostępnij

„Jezus został posłany do wszystkich ludzi”

„Skuteczną moc do pokonywani trudności w naszym życiu możemy nieustannie czerpać z Eucharystii oraz z siedmiorakich darów Ducha Świętego, które otrzymaliśmy po to, abyśmy mężnie wyznawali wiarę i postępowali wg. jej zasad”- mówił Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski podczas Mszy Św. sprawowanej w parafii Matki Bożej Różańcowej na Stokach. To kolejna Świątynia na szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych.

W swojej homilii Biskup Ireneusz mówił o Panu Jezusie, który po 40- dniowym poście na pustyni przybywa do Nazarety, a więc do tego miejsca gdzie się wychował. „W dzień szabatu przybywa do Synagogi i naucza. W pewnym momencie mówi: żaden z proroków nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. W swoim nauczaniu przypomina historię Eliasza i Elizeusza, którzy swoich cudów dokonywali pośród obcych, pogan”- mówił duchowny.

Dalej w swoich rozważaniach Ksiądz Biskup mówił, że dopóki Jezus mądrze mówił, ale tak ogólnie to był nad nim zachwyt, ale kiedy przychodzi skonfrontować się z sobą samym, to wtedy w człowiekowi włącza się agresja. „Taka reakcja może zdarzyć się także w naszym życiu. Być może już nie jeden raz spotkaliśmy się z niezrozumieniem, docinkami, a może nawet otwartą agresją, tylko dlatego, że pozwoliliśmy sobie mówić prawdę”- wskazywał kaznodzieja.

Na zakończenie duchowny dał wskazówkę co należy czynić w trudnych doświadczeniach życiowych. Z pomocą przychodzą nam słowa Jezusa: Ja jestem z wami każdego dnia, aż do skończenia świata. „Skuteczną moc do pokonywani trudności możemy nieustannie czerpać z Eucharystii oraz z siedmiorakich darów Ducha Świętego, które otrzymaliśmy po to, abyśmy mężnie wyznawali wiarę i postępowali wg. jej zasad”- zakończył Ksiądz Biskup.

Udostępnij
Galeria zdjęć