Bp Pękalski o dążeniu do świętości na wzór świętych - Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2023 #10

- Świętość jest naszym zadaniem na całe życie! To zadanie realizujemy wspierani łaską Boga! – mówił bp Ireneusz Pękalski.

W II sobotę Wielkiego Postu Łodzianie pielgrzymowali do kolejnego Kościoła Stacyjnego, którym był kościół pw. Trójcy Przenajświętszej na łódzkim osiedlu Dąbrowa. Liturgii stacyjnej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.

W swoich rozważaniach do Słowa Bożego duchowny wskazał na dwie postacie: św. Kazimierza królewicza – patrona dnia dzisiejszego, bł. Carlo Acutisa, oraz św. Franciszka z Asyżu, którzy w swojej codzienności dążyli do świętości pokonując różne trudności i przeciwności.

- Jak my rozumiemy swoje powołanie do świętości? Czy wierzymy w to, że świętość jest naszym najważniejszym powołaniem jako uczniów Chrystusa? Czy sądzimy, że możemy być świętymi mimo naszych słabości? – pytał zebranych w świątyni biskup Pękalski.

Biskup Ireneusz nawiązując do pytania, które jeden z braci zadał świętemu Franciszkowi z Asyżu powiedział  - Franciszku, dlaczego cały świat biega za tobą i każdy chce cię słuchać? Odpowiedź była jedna – prosta – bo prawdziwa świętość jest pociągająca! Jeżeli będziemy wzrastali w świętości może się okazać, że przykład naszego pięknego, wspaniałego życia zaowocuje tym, że może ktoś z najbliższej rodziny, ze znajomych, zostanie pociągnięty do łączności z Bogiem! – podkreślił duchowny.

Liturgię zakończyła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia za odmówienie której – w Kościołach Stacyjnych – można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.

W przyszłym tygodniu na szlaku Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi znajdą się:

1. 03. – poniedziałek – św. Anny
  2. 03. – wtorek – św. Apostołów Piotra i Pawła