Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 392
Bp Marczak: czy nasze życie jest rzeczywiście wypełnianiem się Słowa Bożego? - Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #19
Udostępnij

- Wielki Post i nasza pielgrzymka wielkopostna powinna nas zmobilizować i prowadzić nas do otworzenia Pisma Świętego, do czytania go. Lektura, ale i modlitwa Pismem świętym, pomoże nam zastanowić się, czy nasze życie jest rzeczywiście wypełnianiem się Słowa Bożego? – pytał biskup Marek.

W kolejnym dniu pielgrzymowania do łódzkich Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, Mszy świętej celebrowanej w kościele p.w. Opatrzności Bożej przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak.

W swoim nauczaniu, łódzki pasterz powiedział między innymi: pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych tak w Wiecznym Mieście jak i w naszej Łodzi zawsze jest  wędrówką nawrócenia. Nawet jeśli nie chodzimy fizycznie do tych kościołów - również tutaj w Łodzi - to Wielki Post dla każdego z nas jest okazją do takiej wewnętrznej wędrówki, pielgrzymki, we wspólnocie Kościoła, w której chcemy słuchać Słowa Bożego, rozważać je jak i uczestniczyć w Eucharystii. Bo Wieli Post jest zawsze okazją do podejmowania refleksji na temat naszej wierności Słowu Boga, wierności Jego woli w naszym życiu!- podkreślił kaznodzieja.

- Wielki Post i nasza pielgrzymka wielkopostna powinna nas zmobilizować i prowadzić nas do otworzenia Pisma Świętego, do czytania go. Lektura, ale i modlitwa Pismem świętym pomoże nam zastanowić się, czy nasze życie jest rzeczywiście wypełnianiem się Słowa Bożego tzn. czy ja w moim życiu słucham Boga? Czy staram się Go zrozumieć? Czy widzę Go w wydarzeniach mojego życia?- pytał duchowny.

Kończąc hierarcha zauważył, że – warto czytać Pismo Święte! Warto je otworzyć, także w domu, bo mogę w nim przeczytać historię nie tylko Narodu Wybranego, nie tylko historię Jezusa i Jego apostołów, którzy chodzili za swoim Mistrzem w Ziemi Świętej dwa tysiące lat temu, ale mogę w nim przeczytać  swoją własną historię życia, a co więcej, mogę też zobaczyć moje życie oczami samego Pana Boga. Jak On to życie moje opowiada. – zakończył.

W kolejnych dniach wierni pielgrzymujący do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi nawiedzą następujące świątynie:

  1. 03. – czwartek – Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  2. 03. – piątek – Najświętszego Serca Jezusowego (Julianów)
  3. 03. – sobota – Matki Boskiej Bolesnej
Udostępnij
Galeria zdjęć