Bp Marczak: chcemy stawać przed Jezusem, słuchać Go i poddawać się Jego Słowu! - Wielkopostne Kościoły Stacyjne 2023 #31

- Chcemy w tej pielgrzymce wielkopostnej stawać przed Jezusem, słuchać Jego Słowa - nawet jeśli czasami – tak, jak w dzisiejszej Ewangelii mocno nas wewnętrznie coś burzy – to jednak poddawać się jego Słowu i trwać w tym słowie po to by nawet w trudzie pozwalać Mu aby nas wyzwalał! – mówił bp Marczak.

W środowy wieczór 29 marca br. ksiądz biskup Marek Marczak przewodniczył liturgii stacyjnej w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus, gdzie posługę swoja pełnią oo. Jezuici.

– Chcemy – zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu - stawać w obecności Jezusa, słuchać Jego Słowa, słuchać Jego nauki, Chcemy trwać w tym Jego Słowie, chcemy patrzeć przez to Słowo Boga na nas samych. Chcemy poddawać się temu Słowu – chcemy pozwalać, by to Słowo nas interpretowało, by nas czytało. Chcemy Jemu się poddawać, by Bóg w nas przeczytał to, co potrzebuje prawdy, to, co potrzebuje odkłamania, co potrzebuje wyzwolenia. To On może to zrobić. My najczęściej nie potrafimy tego zrobić. Tylko Chrystus może nas wyzwolić w prawdzie!- podkreślił duchowny.

Kończąc swoją homilię ksiądz biskup zaznaczył, że – najpierw trawmy przy Jezusie, najpierw słuchamy Jego prawdy, i potrzebujemy pewnie jakiegoś czasu dojrzewania, dorastania, jakiejś drogi, żeby trwając w Prawdzie móc zostać ostatecznie przez Jezusa wyzwolonymi z kłamstwa, które może w nas mieszkać, nawet w sposób ukryty. – zakończył.