Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ziółek: musimy dać z siebie więcej - Kościoły Stacyjne Łodzi 2023 #9

„Jezus staje dziś przede mną i mówi: musisz dać z siebie więcej”- mówił Ksiądz Arcybiskup Władysława Ziółek podczas Mszy Św. sprawowanej w parafii św. Maksymiliana na Dąbrowie. Świątynia ta stała się Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym Łodzi.

Ksiądz Arcybiskup w swojej homilii mówił, że dzisiejsza Ewangelia rozpoczyna się od słów Jezusa: jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego. „W Piśmie Świętym sprawiedliwość oznacza doskonałość życia, a więc świętość. Pan Jezus wzywa nas, abyśmy wyruszyli w pewną podróż u kresu której znajdziemy wejście do Królestwa Niebieskiego. Ta podróż wiedzie przez nieustanne dawanie z siebie więcej”- podkreślał kaznodzieja.

Dalej duchowny pytał „czy nie jest czasem tak, że na naszej drodze chrześcijańskiego życia nie doszliśmy do momentu, kiedy zbyt łatwo rozgrzeszamy się z naszych mniejszych lub większych słabości i uważamy się za lepszych katolików? A Jezus staje dziś przede mną i mówi: musisz dać z siebie więcej”- powiedział Ksiądz Arcybiskup i przypomniał, że faryzeusze przestrzegali wymagania religijne, a ich sprawiedliwość sprowadzała się przede wszystkim do wykonywania pewnych zewnętrznych aktów specyficzne pojętej pobożności.

W swoich rozważaniach Abp Ziółek podkreślał, że Pan Jezus domaga się od nas czegoś zdecydowanie więcej. „Pan Jezus mówi, że nasz sprawiedliwość musi oznaczać więcej niż to, co wydaje nam się słuszne, prawe, dobre, poprawne. Jeśli nawet dajemy z siebie dużo, nie oznacza to, że nie możemy dać więcej. To więcej i lepiej dotyczy każdego z nas. Dlatego Pan Jezus każe nam zwracać uwagę przede wszystkim na nasze wnętrze, na nasze serce. Nie chodzi jedynie o skrupulatne przestrzeganie praw, ale o otwartość serca, bo w nim rodzą się najgłębsze motywacje naszego postępowania”- zaznaczał Ksiądz Arcybiskup.

Przed błogosławieństwem wierni zgromadzeni w świątyni odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po Eucharystii uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, którą poprowadził o. Sebastian Bielski- proboszcz parafii św. Maksymiliana.

Najbliższym Kościołem Stacyjnym będzie parafia Trójcy Przenajświętszej. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi.